• 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14

ІНТЕРВ'Ю - Юрій Верес: "Коли музика всередені тебе, її неможливо вимкнути"

Детальніше: Юрій Верес

18 грудня у «Портер пабі» на Подолі (вул. Костянтинівська, 2-А) «Кам’яний Гість» представить двохгодинну концертну програму, яка складатиметься зі старих та нових пісень.

«Кам’яний Гість» – досвідчений представник київського року. Музиканти гурту, хоча і не з’являються на світських подіях, але вже мають сформовану аудиторію шанувальників. Гурт неодноразово брав участь у різноманітних фестивалях та рок-подіях майже в усіх областях України.

Напередодні концерту ми зустрілися з Юрієм Вересом, лідером гурту, та поговорили про творчість, плани на майбутнє та яких сюрпризів чекати від виступу в «Портер-пабі».

Рік закінчується, концерт 18 грудня останній в 2011, тобто вже можна підбивати підсумки. Яким він був цей рік для гурту і тебе особисто?

Видався позитивний, плідний і творчий рік. Ми зосередились на створенні нових пісень та роботі у студії. Не дивлячись на те, що концертів було небагато, усі вони пройшли на високому рівні.

Весною гурт відсвяткував тринадцяту річницю. В зв’язку з цим, ми випустили презентаційно-подарунковий буклет, до якого додається аудіо-диск. Також, до гурту приєдналися нові учасники. Сьогодні музикантам «Кам’яного Гостя» багато що вдається і, я впевнений, що команда має досить вагому перспективу.

Декілька днів тому ми відіграли чудовий спільний концерт з нашими давніми друзями - гуртом «Крематорій». Такі виступи вже стали доброю традицією. Ми вдячні Армену Григоряну за підтримку і той корисний досвід, яким він ділиться.

Минулого року ви, на радість своїм шанувальникам, повернулися на сцену після перерви та досить активно виступали. Отже пауза пішла вам на користь?

Це такий позитивний прорив на якісно новий рівень. Концертно-репетеційна перерва добре вплинула і на творчість, і на мотивацію. Потягу необхідна була зупинка. Народилося багато нових пісень. Коли музика всередині тебе, її неможливо вимкнути.

Нові пісні суттєво відрізняються від тих, що створювалися до кількарічної перерви. Це пов’язано зі змінами у твоєму житті?

Людині властиво постійно змінюватися. Те, що учора було найважливішим, сьогодні може бути навіть не другорядним. Ідея пісні може виникнути у будь-яку хвилину. Саме від того, що цієї миті відбувається усередині, залежить результат.

Колись наша творчість асоціювалася з рок-протестом, і це властиво молодим гуртам, але згодом помічаєш, що навколо тебе значно більше барв, за допомогою яких можна яскравіше розмальовувати пісні. Іноді з’являються роздуми на глибокі теми, пов’язані з внутрішнім світом, самопізнанням, а іноді речі зрозумілі, в дечому звичайні, але також важливі, такі як - стосунки між людьми, тиха музика в авто, коли повертаєшся додому після важкого дня.

Зараз ти дуже сильний акцент робиш на україномовну програму. Це дань «моді», бажання бути «на хвилі»?

Не буду казати банальностей на кшталт, що потрібно співати мовою країни, в якій ти народився, хоча цей аргумент є досить важливим. Нещодавно у нашого гурту була непогана російськомовна програма, яка мала свого слухача. Ми й досі на концертах виконуємо пісні з неї, але україномовних тем стає дедалі більше, і мені здається, що вони мають потужніший потенціал.

Зараз ми чуємо багато різних гасел з приводу державної мови та сприймаємо дану проблему трохи спотворено. Цим зловживають, щоб було простіше маніпулювати людьми. На мою думку, мова – це зручний спосіб донесення інформації. Головне, що ми маємо можливість розуміти одне одного. Я з задоволенням заспівав би багатьма мовами Світу, але рідна  завжди буде приємнішою, бо вона знаходиться глибше у серці.

Що саме надихнуло тебе на написання пісень українською?

Був відповідний настрій, написав першу пісню, потім ще одну, потім ще... Це досить важко пояснити. Адже творчий процес схожий на магію, а розбирати по гвинтикам натхнення – невдячна справа. Останнім часом муза говорить з нами українською і це чудово!

Чи не боїшся ти звинувачень у конюнктурі?

Я був би дуже задоволений, якщо колись небосхил шоу-бізнесу України засяє такою музикою, що до подібних нашому гуртів можна буде застосувати поняття кон’юнктура. Але, у будь-які часи, завжди знайдуться ті, кого буде щось не влаштовувати, або ті, що будуть шукати «подвійне дно». Я впевнений, що щирі почуття не мають нічого спільного з кон’юнктурою. І це не залежить від мови чи музичного стилю.

Що чекати від концерту 18 грудня, чи будуть якісь сюрпризи?

По-перше, це буде повноцінний двохгодинний виступ, на якому ми представимо україномовну програму, а також виконаємо трохи «старенького». З нами гратимуть нові музиканти - дует флейтистів «Heaven», музика яких чарівна та неординарна.

Також раджу відвідати концерт, щоб подивитися і послухати нашого неперевершеного діджерідудіста, який сам робить свої незвичайні інструменти.

Цього вечора ми підготували музичний сюрприз  - нашу версію однієї легендарної пісні Джима Моррісона. Наскільки мені відомо, до цього часу жоден з гуртів не співав її українською.

Отже приходьте, буде цікаво!

Спілкувалася Марія Ніколаєва
Спеціально для www.rock.kiev.ua

Найближчі концерти

Музика гурту

Валерій Луценко - бас-гітара
Сергій Робулець - флейта
Юрій Верес - автор пісень, вокал, акустична гітара
Віктор Чернецький - гітара
Сергій Спатарь - барабани, перкусія

Кам'яний гість - малюнок. Автор - Дмитро Бакрив