«The Doors» українською. Пісня Джима Моррісона «Riders on the Storm» прозвучить українською мовою в альбомі «70/80».

Riders on the Storm - пісня гурту The Doors, що вийшла в 1971 році на альбомі LA Woman.

Майбутній лідер культової рок-групи The Doors Джим Моррісон на початку шістдесятих років був студентом Державного університету Флориди в Таллахассі. Тоді ж він зустрічався з дівчиною на ім'я Мері, яка мешкала в декількох сотнях кілометрів від нього. Джим часто їздив до неї автостопом, сідаючи на пустельній нічній трасі у випадкові автомобілі. На малюнках Джима тієї пори нерідко з'являлося зображення самотнього подорожнього, вимушеного самостійно протистояти труднощам далеких мандрівок. Цілком можливо, що саме з того періоду почалася історія пісні "Riders on the Storm".

Роббі Крігер стверджував, що "Riders on the Storm" була написана під враженням від композиції Стена Джонса "Ghost Riders in the Sky". За іншою версією, джерелом натхнення став фільм «Пасажир дощу» режисера Рене Клемана. Також існує версія, що в пісні присутні спогади з дитинства Джима Моррісона, коли він став свідком аварії, що забрала кілька життів. Є припущення, що слова про вбивцю на дорозі є натяком на знаменитого маніяка Біллі Кука. Нібито вони взяті з кіносценарію Моррісона, в якому він збирався грати роль подорожуючого автостопом душогуба.

"Riders on the Storm" виявилася останньою композицією, яку записали учасники групи. Вона посіла чотирнадцяте місце в Billboard Hot 100 і двадцять другий рядок у UK Singles Chart. 3 липня 1971 року, в день, коли пісня увійшла в Hot 100, Джим Моррісон помер.

Перекладаючи пісню "Riders on the Storm", ми намагалися зберегти поетичність, притаманну Джиму Моррісону, а також створили зовсім нове аранжування, що нагадує оригінал лише за гармонією.

В майбутньому альбомі пісня "Riders on the Storm" прозвучить українською мовою та матиме назву «Вершники грози».

the doors jim morrison typographic portrait

Нагадуємо, що платівка «70/80» гурту «Кам’яний гість» міститиме українські версії пісень легендарних The Beatles, The Doors, Queen, Genesis, Slade, Pink Floyd, Garry Moore, David Bowie та Creedence Clearwater Revival. Відомі композиції сімдесятих та вісімдесятих років не лише міститимуть близькі за змістом переклади, а й прозвучать у зовсім нових аранжуваннях. Деякі пісні були написані більше тридцяти років тому, але виявилися актуальними і сьогодні, наче автори тоді розповідали про теперішні події в Україні.

Ми потроху наближаємося до мети, але потребуємо вашої підтримки у створенні платівки «70/80». Для запису альбому зібрано 9700 грн. Це майже половина з необхідної суми. До проекту вже долучилося 46 доброчинців. До завершення збору коштів залишилося 18 днів. Долучайтеся!

Будемо вдячні вам за підтримку та участь у створенні альбому «70/80». Підтримати нашу ідею можна на сайті проекту "Спільнокошт" - http://biggggidea.com/project/741/

Також будемо вдячні вам за поширення інформації про нашу майбутню платівку.

Щоб віддячити вам за добру справу, ми підготували багато різноманітних призів, серед яких: альбом «Там, за горами» з автографами музикантів гурту «Кам’яний гість»; подарунковий екземпляр диску «70/80»; альбом «60/70»; запрошення на благодійний концерт - офіційну презентацію альбому; екскурсія на репетицію гурту; участь у записі альбому; фотопрогулянка вуличками старого міста у виконанні чудової Марії Ніколаєвої. Детальніше - http://biggggidea.com/project/741/

Створимо новий альбом разом!