Люди дивні

Якісь люди дивні,
Коли ти чужий їм.
Їх погляд не щирий,
Коли ти сам.
Жінки всі розпусні,
Коли ти не потрібен.
Заплутані вулиці
Й ти зламаний впав.

Ти чужий!
Й дощ вкрив обличчя людей.
Ти чужий!
Якось там звали тебе.
Ти чужий!Ти чужий!Ти чужий!

Автор перекладу - Юрій Верес. Аранжування - гурт "Кам'яний гість" (альбом "60/70", 2012).


People are Strange (Автор: Джим Моррісон, "The Doors". Оригінал)

People are strange when you're a stranger
Faces look ugly when you're alone
Women seem wicked when you're unwanted
Streets are uneven when you're down

When you're strange
Faces come out of the rain
When you're strange
No one remembers your name
When you're strange
When you're strange
When you're strange

«People Are Strange» — пісня гурту The Doors, випущена в якості синглу в вересні 1967 року. Вона увійшла в їхній другий альбом Strange Days, який також був випущений у вересні 1967 року. Пісня піднялася до 12-ї позиції в американському чарті Billboard Hot 100 і увійшла до десяти кращих в чарті Cash Box. Пісня була написана Роббі Крігером і Джимом Моррісоном, хоча авторами пісні значилися всі музиканти The Doors.

Знаменита пісня «People Are Strange» народилася у Джима Моррісона і Роббі Крігера, гітариста «The Doors» на початку 1967 року, під час їх прогулянки на вершину знаменитого Laurel Canyon в Лос-Анджелесі. Вони піднялися туди, щоб помилуватися заходом.

Джим був у пригніченому стані, проте видовище призахідного сонця, забарвленого хмарами і незрівнянного виду, що відкривається з гори, змусили його підбадьоритися. За словами Крігера, Моррісон усвідомив причину своєї депресії.

Він сказав щось на кшталт «люди холодні до тебе, якщо ти незнайомець». Ця фраза стала ключовою для майбутньої пісні. Джим відразу написав слова «People Are Strange», а Роббі написав музику.

Дослідники творчості та шанувальники групи «The Doors» по-різному сприймають текст пісні, чому значною мірою сприяє багатозначність слова strange (незнайомий, чужий, дивний, незвичайний).

Барабанщик групи Джон Денсмор якось сказав, що в «People Are Strange» Моррісон висловив свою вразливість. Більш скептично налаштовані критики вважають, що мова йде про стан людини під впливом ЛСД. А самі романтичні натури стверджують, що Джим заспівав про хіпі, які були ізгоями в ті роки.

Як би там не було, Моррісону і Крігеру в декількох рядках вдалося чудово передати стан людини, яка відчуває себе чужим у суспільстві. Неважливо, з якої причини.