Під плач гітари моєї #2

Дивлюсь, як у всіх вас любов засинає
Під плач гітари моєї.
Дивлюсь, що з підлог бруд давно не змітають,
В тім плач гітари моєї.

Не знаю як, й ніхто не скаже,
Любов вдихнути в вас.
Можливо хтось, одного разу,
Вас купить і продасть.

Я дивлюся на світ, не втомивсь він крутитись
Під плач гітари моєї.
На кожній помилці повинні ми вчитись,
В тім плач гітари моєї.

Не знаю чим вас спокусили,
Як заманили всіх.
Не знаю, що вас так змінило
Й ніхто не застеріг.

Дивлюсь, як у всіх вас любов засинає
Під плач гітари моєї.
Я дивлюсь на вас всіх…
В тім плач гітари моєї.

Автор перекладу: Юрій Верес. Аранжування: гурт "Кам'яний гість" (альбом "60/70", 2012).


While My Guitar Gently Weeps (Автор пісні: Джордж Гаррісон, “The Beatles”. Оригінал)

I look at you all see the love there that's sleeping
While my guitar gently weeps
I look at the floor and I see it need sweeping
Still my guitar gently weeps

I don't know why nobody told you
How to unfold you love
I don't know how someone controlled you
They bought andsold youI look at the world and I notice it's turning
While my guitar gently weeps
With every mistake we must surely be learning
Still my guitargently weeps

I don't know how you were diverted
You were perverted too
I don't know how you were inverted
No onealerted you

I look at you all see the love there that's sleeping
While my guitar gently weeps
I look at you all
Still my guitar gently weeps

 

«While My Guitar Gently Weeps» — найвідоміша пісня Джорджа Гаррісона з альбому «White Album». Він почав складати для неї музику в Індії, а вірші були закінчені після повернення до Англії.

Джордж: "Я написав пісню «While My Guitar Gently Weeps» в будинку моєї матері, в Ворінгтоні. Я думав про «Книгу змін». З точки зору східної філософії, все, що відбувається передбачено, а збігів не існує — кожна дрібниця веде до якоїсь мети. «While My Guitar Gently Weeps» стала простим дослідженням цієї теорії. Я вирішив написати пісню про те, що першим побачу, відкривши будь-яку книгу, пов'язану з тим моментом і тим часом. Я вибрав книгу навмання, відкрив її, побачив слова «gently weeps» (ніжно плаче), відклав книгу і взявся за пісню ".

Пізніше Гаррісон скаржився, що Джон Леннон і Пол Маккартні не приділяли пісні достатньої уваги. І лише участь Еріка Клептона в запису змусили їх ставитися до неї по-іншому.
Джордж: "Ми намагалися записати її, але Пол і Джон настільки звикли штампувати свої пісні, що часом їм було важко поставитися серйозно до моєї і записати її. Нічого не вийшло. Вони не сприйняли її всерйоз, і я навіть не сподівався, що вони взагалі погодяться її записувати, тому в той вечір я повернувся додому з думкою: «Шкода!» — тому що знав, що пісня насправді була дуже навіть непогана.
Наступного дня я їхав до Лондона з Еріком Клептоном і запитав його: «Чим ти сьогодні займаєшся? Чому б тобі не з'їздити зі мною в студію і не зіграти для мене цю пісню?» Він відповів: "Ні, ні, я не можу. Ніхто раніше не брав участь в записах пісень "Бітлз", іншим це не сподобається». Я заперечив: «Послухай, це моя пісня і я хочу, щоб ти грав у ній». І він прийшов. Я оголосив: «Цю пісню з нами буде записувати Ерік». Я не прогадав, тому що ставлення всіх відразу змінилося. Пол сів за піаніно, зіграв непоганий вступ і всі інші теж поставилися до роботи серйозніше ".

Це була перша пісня, яку Рінго зіграв після того, як в розладі залишив групу. Він прийшов у студію і побачив на барабанах квіти в знак його повернення.

16 серпня «The Beatles» знову повернулися до пісні «While My Guitar Gently Weeps», зробивши 14 дублів: Гаррісон грав на гітарі, Леннон — на органі, Маккартні — на бас-гітарі і Старр — на барабанах. 3 вересня зробили кілька накладень на новому восьмиканальному обладнанні «Abbey Road». Гаррісон працював один і всі вісім годин провів у студії, намагаючись записати гітарне соло.

Наступного дня Гаррісон прописав дві вокальні партії, маракаси, барабани і додав соло-гітару. Однак, прослухавши запис, він вирішив стерти його і почати все заново. Ремейк почали в той же день, записавши 28 дублів. Гаррісон грав на акустичній гітарі, Леннон — на соло-гітарі, Маккартні — на органі і піаніно і Старр — на барабанах.
«While My Guitar Gently Weeps» була завершена 6 вересня. Ерік Клептон зіграв соло, але це не було зазначено в авторстві. Під час зведення, соло було оброблено алгоритмом Varispeed, для надання йому більш «бітлівського» звучання.
У той же день Маккартні записав бас-гітару з ефектом Distortion, Гаррісон додав партію органу, а Старр — ударні інструменти. Нарешті, Джордж записав провідний вокал, а Маккартні — гармонію.
Сольна версія «While My Guitar Gently Weeps» була записана на студії "Abbey Road" 25 липня 1968. Її виконував Гаррісон на акустичній гітарі, і вона включала ледь помітну партію органу в кінці пісні. У цій версії Джордж використовував техніку пальцевого звуковидобування. Ця версія увійшла в альбом «Anthology 3» і в альбом «Love» з новим оркестровим аранжуванням, створеним Джорджем Мартіном.

14 липня 1992 Гаррісон і Клептон виконали «While My Guitar Gently Weeps» на концерті в Японії.